Globalne trendy

Dolar osłabił się po piątkowych danych z amerykańskiego rynku pracy. Zatrudnienie w sektorach pozarolniczych wzrosło o 221 tys. nowozatrudnionych w stosunku do 200 tys., które przewidywali analitycy. Rewizji in minus, natomiast, uległy dane z poprzedniego miesiąca od poziomu 261 tys. do 247 tys. nowozatrudnionych. Inwestorzy uznali dane za niewystarczające aby dolar mógł dalej się umacniać, dodatkowo polski złoty miał istotny powód aby umocnić się w stosunku do innych walut. W piątek Agencja Fitch podtrzymała rating kredytowy Polski na poziomie A- z perspektywą stabilną, co spowodowało spadek EURPLN około 1 gr, oraz USDPLN ok 2 gr.

PLN

Dziś w kalendarzu zwrócić należy uwagę na Indeks instytutu ZEW w Niemczech za listopad. O godz. 14:00 poznamy odczyt inflacji bazowej w Polsce za listopad oraz inflację producencką w USA i o 20:00 wystąpienie publiczne Mario Draghiego z ECB.

Chcę otrzymywać codzienne sprawozdanie z rynku walutowego

Sprawozdanie zawiera informacje o najważniejszych wydarzeniach i ryzykach na rynku walutowym, a publikujemy je 5 razy w tygodniu.