Globalne trendy

Kurs EURPLN oraz USDPLN utrzymuje wypracowaną od piątku korektę, jednak jej skala jest nieco ograniczona. Polski złoty znów jest nieco mocniejszy nie odrabiając jednak w całości skali zeszłotygodniowego osłabienia się naszej waluty za sprawą jastrzębiego FED. W piątek poznaliśmy pakiet danych PMI dla niemieckiej oraz europejskiej gospodarki, zarówno w jednym jak i w drugim przypadku przemysł wypadł nieco lepiej niż usługi. Amerykański odpowiednik tych danych nie zaskoczył dużymi zmianami, efektem finalnym było wspomniane wcześniej osłabienie USD również w relacji do Euro.
W tym tygodniu inwestorzy w dalszym ciągu czekają na wskazówki odnośnie dalszych planów monetarnych w USA oraz sumy bilansowej FED.
Dziś w kalendarzu mało danych, ale za to ciekawych: o godz 10:00 poznamy stopę bezrobocia w Polsce za maj oraz Indeks instytutu Ifo w Niemczech (wyczekiwany przez inwestorów, wskaźnik prognozujący klimat gospodarczy). O 14:30 zamówienia na dobra trwałego użytku w USA i o 17:00 pierwsze na dziś wystąpienie Mario Draghiego.

Chcę otrzymywać codzienne sprawozdanie z rynku walutowego

Sprawozdanie zawiera informacje o najważniejszych wydarzeniach i ryzykach na rynku walutowym, a publikujemy je 5 razy w tygodniu.