Globalne trendy

Brak inwestorów z Ameryki, którzy obchodzili Święto Pracy, utrzymywał w poniedziałek niską zmienność na rynkach finansowych. Nie mniej dało się zauważyć odpływ kapitałów do klas aktywów uznawanych za bezpieczne, czego źródłem była próba broni nuklearnej dokonana przez Koreę Północną. Dzisiejszy poranek przynosi kontynuację niewielkiej zmienności PLN, który cofnął się z minimów wybitych po wczorajszym podniesieniu prognoz przez agencję Moody’s dla Polskiej gospodarki (z 3,2% do 4,3% dla 2017r.).

PLN

Dzisiaj na rynku dominują odczyty europejskie: finalne PMI z sektora usług (sierp.) oraz odczyt PKB dla zagregowanej Eurostrefy w 2Q. Biorąc jednak pod uwagę, że są to dane finalne - a więc cechujące się niską dyspersją, nie oczekujemy aby silnie kształtowały dzisiejsze kursy. Dominujące wciąż pozostaje oczekiwanie na czwartkowe posiedzenie ECB i konferencję, na której poznamy plany europejskiego banku w kwestii dalszych losów prowadzonego skupu aktywów.

Chcę otrzymywać codzienne sprawozdanie z rynku walutowego

Sprawozdanie zawiera informacje o najważniejszych wydarzeniach i ryzykach na rynku walutowym, a publikujemy je 5 razy w tygodniu.