Globalne trendy

Sesje na parkietach azjatyckich kończyły się niemal bez wyjątku poniżej poziomu otwarcia. Tym samym kontynuowana była tendencja z sesji amerykańskiej gdzie główne parkiety zamykały się w okolicach -1% (Dow Jones, Nasdaq). Niechęć do ryzyka przynosi kontynuacja obaw o dalsze działania Korei Północnej i dodatkowo zbliżający się do wschodnich wybrzeży USA huragan Irma. Zniszczenia jakie może przynieść wspomniany huragan może potencjalnie poszerzyć listy strat, które mogą obniżać PKB w 3Q w USA.

PLN

Lokalną niechęć do ryzyka trudno będzie dzisiaj odwrócić danymi makroekonomicznym. Poznaliśmy z regionu CEE dwa odczyty lipcowej produkcji przemysłowej (dla Czech i Węgier) i oba zawiodły oczekiwania. Niemiecki poziom zamówień w przemyśle (lip.) także pokazał dzisiaj słabość wobec poprzedniego miesiąca. Wobec tych danych oraz globalnie podwyższonej awersji na ryzyko trudno oczekiwać aby PLN wracał dzisiaj na minima tego tygodnia.

Przed nami w kalendarzu makroekonomicznym pozostały: decyzja RPP ws. stóp procentowych (oczekuje się braku zmian w dotychczasowej polityce), a także amerykański indeks aktywności biznesowej ISM dla usług (oczekuje się poprawy).

Chcę otrzymywać codzienne sprawozdanie z rynku walutowego

Sprawozdanie zawiera informacje o najważniejszych wydarzeniach i ryzykach na rynku walutowym, a publikujemy je 5 razy w tygodniu.